Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

GOŁUCHÓW

Zamek w Gołuchowie
Lokalizacja: (PPL) woj. wielkopolskie, pow. pleszewski, gmina Gołuchów

Zamek był dawną rezydencją Leszczyńskich. Zbudowany został w stylu neorenesansu francuskiego. Zawiera przede wszystkim cenne przedmioty sztuki europejskiej z różnych epok. Znajdują się tu m. in. zbiór greckich waz i gobelinów. Gromadzone one były na przestrzeni lat przez Izabellę z Czartoryskich Działyńską. W podziemiu znajdują się dwie sale, z których wyróżnia się Sala Muzealna, jako najbardziej reprezentacyjna komnata zamku. W salach parteru stropy wykonano wzorując się na czasach sprzed restauracji zamku. Na piętrze pięknem uderza różnorodność pomieszczeń, od Biblioteki poprzez Salę Królewską, aż do Kredensu. We wszystkich wnętrzach urzekają kunsztowne i bogato zdobione kominki. Obecna ekspozycja powstała w 1977 roku.

Więcej 
opisu na: zamek.w.goluchowie.plZwiedzamy zamek w środku...Park w Gołuchowie 
Park w stylu angielskim o powierzchni 162 ha. Jest uznawany za największy park dendrologiczny w Wielkopolsce. Kolekcja drzew i krzewów obejmuje około 1500 różnorakich gatunków takich jak buki, dęby, świerki (m. in. syberyjskie), jodła grecka, dwubarwny klon czerwony. Przez park przepływa rzeczka Ciemna.
Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2010
Ilość zdjęć: 132