Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BARCINO

Pałac w Barcinie
Lokalizacja: (GSL) woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Kępice

Wieś Barcino jest wzmiankowana w zapiskach historycznych już w 1480 roku, kiedy to należała do rodziny von Massow, a w kolejnych latach do rodzin: von der Goltz, Hoym, Massow i Puttkamer. Ostatnim właścicielem majątku w Barcinie był Becker. 
Pałac wybudowany został prawdopodobnie w około 1740 roku (na co wskazywałaby data na istniejącym jeszcze po wojnie piecu kaflowym), przez późniejszego ministra wojny i finansów Joachima Ewalda von Massow (ur. w 1697 roku w Warcinie, a zmarłego w 1769 roku w Barcinie) w stylu barokowym. Budynek murowany z cegły otynkowany z zachowaną dekoracją architektoniczną. Stropy i więźba dachowa drewniane. Kryty blachą miedzianą. Wnętrze częściowo przebudowane w 2 poł. XIX i XX w. Ostatnio przebudowany w 1960 r. W 1960-63 roku generalny remont obiektu. 
W około 1985 r zmiana poszycia dachu z dachówki na blachę. Od około połowy XIX wieku pałac jest w posiadaniu rodziny Puttkamerów, której malowany herb był umieszczony na fasadzie, na drugiej kondygnacji. Być może w tym czasie dokonane zostały zmiany - pałac wydłużono, zostały na nowo opracowane elewacje. Na zewnętrznych drzwiach elewacji ogrodowej znajdują się inicjały Karla Wilhelma Beckera. Stan techniczny budynku zły. 

Źródło opisupolskiezabytki.pl Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 6