Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

WYSOKA

http://majkad.blogspot.com/2010/10/wysoka.html
Pałac
w Wysokiej

Pałac w Wysokiej
Lokalizacja: (OGL) woj. opolskie, pow. głubczycki, gmina Branice

W połowie XVIII wieku ród v. Skrbeńskich wybudował w Wysokiej barokowy pałac, który od 1740 roku jest ich własnością. Na przełomie wieku XVIII/XIX był on zamieszkiwany przez Maksymilianę v. Sobeck zd. Skrbeński. Brak następców rodu spowodował, że najpierw pałac był dzierżawiony przez gminę Wysoka, a później w końcu sprzedany opawskiemu prawnikowi, Józefowi Klaps, który go przebudował. Po śmierci właściciela pałac i park krajobrazowy przejęła córka, późniejsza żona barona Fryderyka Eichstedt. Był w rękach rodu do początku XX wieku.
Znajduje się on w zachodniej części wsi. Jest to budynek barokowy, częściowo przebudowany z 1850 roku. We wnętrzach malarska dekoracja z XVIII w. W latach swojej świetności pomieszczenia pałacu były bogato zdobione licznymi stiukami i malowidłami ściennymi, których fragmenty zachowały się do dnia dzisiejszego. W salonie widzimy dekoracje w stylu pompejańskim z 1850 roku.  przy pałacu jest Park krajobrazowy o powierzchni 1,72 ha.
Obecnie pałac pozostaje w trakcie remontu prowadzonego przez prywatnego właściciela.Umieszczone zdjęcia wykonano: październik 2014
Ilość zdjęć: 17