Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BUKÓWKA

Pałac
w Bukówce

Pałac w Bukówce
Lokalizacja: (GSL) woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Słupsk

Eklektyczny pałac w Bukówce został zbudowany w połowie XIX wieku najprawdopodobniej przez barona Georga L.W. von Puttkamera, który odkupił go w 1858 roku od Maximiliana A. Schulte. W 1878 roku majątek przeszedł w drodze zakupu na własność Ernsta Kutschera, który dokonał w 1888 roku niewielkiej przebudowy. Kutscherowie mieszkali w Bukówce do 1894 roku, a następnie sprzedali wieś Siegfriedowi von Boehnowi. Za jego czasów majątek rozkwitł. Między innymi w 1911 roku pałac został odnowiony.
Powstała wówczas budowla wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta, o różnych wysokościach skrzydeł. Piętrowy korpus główny poprzedzono krytym gankiem z tarasem. Prawe skrzydło jest również piętrowe, lecz niższe od korpusu, a lewe skrzydło jest parterowe. Całość nakryto dachami dwuspadowymi. Pałac był otoczony parkiem krajobrazowym. Dojazd do rezydencji prowadził przez zabudowania folwarczne. Siegfried von Boehn był ostatnim niemieckim właścicielem majątku. Po II wojnie światowej pałac był przebudowany w latach 1983-84. Obecnie zaniedbany pałac znajduje się w rękach prywatnych.

Źródło opisuzamki.rotmanka.com
Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 11