Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

CIESZYNO

Pałac
w Cieszynie

Pałac w Cieszynie
Lokalizacja: (ZDR) woj. zachodniopomorskie, pow. drawski, gmina Złocieniec

Pałac położony jest w miejscowości Cieszyno w centrum Pojezierza Drawskiego w odległości 8 km od Złocieńca.
Pałac znajduje się bezpośrednio nad przepięknym jeziorem Siecino o powierzchni 800 ha i krystalicznie czystej wodzie. Bezpośrednie otoczenie Pałacu stanowi zabytkowy park w stylu angielskim, którego najstarsze drzewa liczą 200 lat. Okolica słynie z pięknych krajobrazów tworzonych przez duże kompleksy lasów, liczne jeziora oraz malownicze wsie.
Pałac został wybudowany w II poł. XIX w. w stylu neorenesansowym. Jest to budynek jednorodny stylowy, założony na planie nieregularnego prostokąta z dwoma wieżami i ryzalitem przy fasadzie z werandą od strony elewacji ogrodowej. Elewacje pałacu podzielone są prostokątnymi oknami zamkniętymi łukami odcinkowymi. Wnętrze pałacu jest dwukondygnacyjne o nietypowym rozplanowaniu pomieszczeń. W trakcie frontowym znajduje się cały szereg niewielkich pomieszczeń łącznie z sienią. Natomiast na osi wejścia, w trakcie ogrodowym usytuowane są ogromne pomieszczenia, salon z wyjściem na werandę oraz holl z klatką schodową prowadzącą na piętro. Ponadto przy elewacji wschodniej znajdują się trzy pomieszczenia połączone wejściami z hollem. Obecnie w pałacu mieści się Ośrodek Kolonijno - Wczasowy. Po północnej stronie pałacu, nad jeziorem położony jest park. Rośnie w nim wiele unikatowych drzew: dęby, buki, topole, graby, świerki, modrzewie, choinka kanadyjska, wejmutka, żywotnik zachodni, limba i inne.

Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2010
Ilość zdjęć: 19