Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

JĘDRZYCHOWICE

Pałac
w Jędrzychowicach

Pałac w Jędrzychowicach
Lokalizacja: (DST) woj. dolnośląskie, pow. strzeliński, gmina Wiązów

Pałac w Jędrzychowicach – pałac klasycystyczny z dachem czterospadowym wybudowany w 1846 r. Zarówno przestrzeń dookoła pałacu jak i jego wnętrze zachwycają. Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzi jeszcze park z końca XIX wieku. 
W roku 1869 majątek przeszedł na własność rodu von Paczensky, następnie od 1886 do 1945 roku znajdował się w posiadaniu rodziny von York, włączony do majoratu w Oleśnicy Małej. W latach 60. XX w. przeprowadzono zmiany we wnętrzu pałacu, założono nowe schody w klatce schodowej oraz przemurowano belweder.
Pałac murowany, tynkowany z detalem architektonicznym wykonanym w tynku. Wzniesiony na planie prostokąta z centralnym ryzalitem w elewacji tylnej oraz pseudoryzaliem w elewacji frontowej, poprzedzonym szerokimi jednobiegowymi schodami wyrównawczymi. Dwukondygnacyjny, podpiwniczony, kryty dachem 4-spadowym z belwederem. Elewacje wysokiej partii piwnic boniowane, w kondygnacji wyższych gładko tynkowane, dzielone szerokim profilowanym gzymsem międzykondygnacyjnym oraz opaskami.
Od stycznia 2017 roku w pałacu mieści się Centrum Terapeutyczne Max Hemp.Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2018
Ilość zdjęć: 30