Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BUDZIWOJÓW

http://majkad.blogspot.com/2010/10/budziwojow.htmlPałac
w Budziwojowie

Pałac w Budziwojowie
Lokalizacja: (DLE) woj. dolnośląskie, pow. legnicki, gmina Chojnów

Pierwsze wzmianki o dworze z folwarkiem w Budziwojowie pochodzą z 1789 roku. Ówcześnie na terenie posiadłości znajdowały się: młyn wodny, karczma oraz kowal.
Od roku 1802 dwór przeszedł we władania rodziny Teichmannów. Pałac wzniesiono w latach 40. XIX wieku wykorzystując najprawdopodobniej pozostałości po wcześniejszym dworze.
Następnymi właścicielami pałacu była rodzina von Hederich. Otrzymała ona posiadłość w spadku (żona byłego właściciela z domu była Teichmann). Rodzina mieszkała w nim do roku 1920. Na jej życzenie dobudowano w pałacu wieżę oraz założono mały park.
W parku posadzono kasztanowce białe, dęby oraz wiązy szypułkowe oraz lipy drobnolistne. Najstarsze dęby mają nawet 300 lat. Dwa z nich są pomnikami przyrody, nazywają się „Gerwazy” i „Protazy”.
Na terenie całego folwarku znajdują się oprócz pałacu: trzy budynki mieszkalne, budynki gospodarcze, stajnia, magazyn zbożowy, owczarnia oraz warsztat.
Obecnie obiekt stoi opuszczony i zaniedbany.

Więcej opisu na: dolny-slask.org.plUmieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 28