Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

MOSZNA

Pałac w Mosznej
Lokalizacja: (OKR) woj. opolskie, pow. krapkowicki, gmina Strzeleczki

Pałac w Mosznej jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Położony jest w województwie opolskim w miejscowości Moszna.
Nazwa wsi pochodzi od słowa moszna - w topografii oznaczającego dolinę. Jego budowę rozpoczęto w XVII wieku, w przeszłości Pałac Moszna należał do rodu Tiele-Wincklerów, dziś znajduje się tam hotel.
Pałac Moszna najbardziej urzeka przybyłych turystów niezwykłą liczbą ślicznych wież i wieżyczek. W sumie jest ich wszystkich dokładnie 99. Nadają one tej budowli niezwykłego uroku, to dzięki nim zamek często jest określany jako "polski Disneyland" lub "bajkowy zamek". W najwyższej wieży pałacu znajduje się szkielet człowieka, który został tam umieszczony przez uczniów jednej ze szkół wiele lat temu, do dziś jest on jedną z atrakcji.
Wiosną każdego roku w Mosznej jest organizowane Święto Kwitnących Azalii. Przybywają tu wówczas setki turystów aby podziwiać ten bajkowy pałac w otoczeniu wszelakich odmian azalii, które w tym okresie prześlicznie kwitną, a także posłuchać wybornej muzyki, gdyż corocznie podczas tego święta na tarasie zamku w Mosznej oraz w jednej z sal wewnątrz odbywają się koncerty muzyki klasycznej.  Pałac w Mosznej często nazywany jest zamkiem

Pałac w Mosznej to najczęściej odwiedzany przeze mnie obiekt dlatego ilość zamieszczonych tu zdjęć może kogoś zaskoczyć ale przyznajcie, czy ten pałac nie zasługuje na takie sesje fotograficzne w rożnych porach roku???
... i czy macie to samo uczucie, że można go fotografować bez końca? :) :) :) Zwiedzamy zamek wewnątrzPalmiarnia


 Park wiosną i latem

Jesień w parku Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2009; maj 2010; październik 2012; wrzesień 2015
Ilość zdjęć: 591