Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PAWŁOWICE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/pawowice.htmlPałac
w Pawłowicach

Pałac w Pawłowicach
Lokalizacja: (OOL) woj. opolskie, pow. oleski, gmina Gorzów Śląski

Pałac Pawłowice został wybudowany przez Wilhelma von Pannwitza.[...]
Eklektyczny pałac o cechach neorenesansowych i barokowych został zbudowany w 1864 roku, budynek w XX wieku wielokrotnie przebudowywany, w ostatnim czasie przeszedł generalny remont, zakończony w 2010 roku.
Pałac jest murowany z cegły, potynkowany, wzniesiony na planie zbliżonym do litery „L”, podpiwniczony, dwukondygnacjowy, z zagospodarowanym poddaszem, nakryty dachem wielospadowym z nowszymi lukarnami i świetlikami dachowymi. Dominantą budynku jest ośmioboczna wieża umieszczona w narożu. Na parterze wieży znajduje się wejście do pałacu, ponad nim jest nadwieszony balkon. Bryłę budynku poza wspomnianą wieżą urozmaicają dwa ryzality, zwieńczone trójkątnymi przyczółkami oraz wykusz i taras w elewacji tylnej. Elewacje ozdabiają prostokątne obramowania otworów okiennych i wydatny gzyms wieńczący. W odnowionych wnętrzach pałacu znajduje się hotel i restauracja. W pobliżu dawnej rezydencji wzniesiono nowsze budynki – jeden będący restauracją z dużą salą doskonale nadającą się do organizacji imprez oraz drugi będący w całości domkiem, apartamentem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. W piwnicach pałacu rozmieszczono wiele pomieszczeń SPA – grotę solną, jacuzzi, sauny, niewielką siłownię oraz basen. Ponadto kilka pomieszczeń zagospodarowano w ciekawy sposób na cele: winiarni i pizzerii. Całość założenia otacza niewielki park krajobrazowy. W pobliżu znajdują się zabudowania gospodarcze dawnego folwarku.

Więcej na: wikipedia.pl

Październik 2019


Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2015, październik 2019
Ilość zdjęć: 176