Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

ŁOMNICA

Pałac
i Dom Wdowy
w Łomnicy

Pałac i Dom Wdowy w Łomnicy
Lokalizacja: (DJE) woj. dolnośląskie, pow. jeleniogórski, gmina Mysłakowice

W Łomnicy nad Bobrem, znajduje się piękny, odrestaurowany barokowy pałac pochodzący z XVII wieku. To co dzisiaj widzimy to założenie pałacowe wraz z budynkiem mieszkalnym, tzw. "Domem Wdowy", zabudowania gospodarcze oraz park. Kiedyś istniał tutaj ogród francuski, niestety nie przetrwał do dziś.
Projektantem obiektu był prawdopodobnie Marcin Franz, który jest autorem "kościołów łaski" w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze. Pałac posiada trzy kondygnacje, z dwoma ryzalitami na elewacji frontowej.
Obecnie pałac jest trzykondygnacyjną budowlą z poddaszem użytkowym. Korpus główny przykrywa dach czterospadowy z lukarnami, łamany, natomiast ryzality przykrywają kopuły. Nad wejściem znajduje się balkonowy portal. W pałacu mieści się luksusowy hotel.
Odkryj magiczne miejsce. Odwiedź Pałac Łomnica w samym środku zabytkowego romantycznego parku u stóp majestatycznych Karkonoszy. W wyjątkowym zakątku świata, w samym sercu Doliny Pałaców i Ogrodów znajdziecie Państwo wiejską idyllę starej, śląskiej arystokratycznej posiadłości.

Źródło: palac-lomnica.plUmieszczone zdjęcia wykonano: maj 2010
Ilość zdjęć: 145