Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PORAJ (pow. lęborski)

Pałac
Poraj

Pałac Poraj (pow. lęborski)
Lokalizacja: (GLE) woj. pomorskie, powiat lęborski, gmina Wicko

W sercu małej wioski, 15 km od brzegu morza stoi niewielki zabytkowy obiekt o ponad 100 letniej historii z zachowanym oryginalnym wnętrzem. Pałac z końca XIX wieku mieścił kiedyś Instytut Badań nad Torfem. Pałac Poraj to malownicza sceneria. Gości od progu zachwycają historyczne wnętrza, a zielone lasy i ogrody tworzą magiczną atmosferę tego miejsca. W pałacu mieści się komfortowe gospodarstwo agroturystyczne ukierunkowane na szukających wygody, dobrej kuchni, stylu i twórczego spokoju. Nieopodal gospodarstwa znajdują się pomorskie lasy z łowiskami dzikiej zwierzyny, łąki z wędrującymi bocianami, bogata w ryby rzeka Łeba. Blisko stąd do Łeby, Rowów, Smołdzina, Kluk i Ustki oraz słynnego z wydm Słowińskiego Parku Narodowego.

Pałac otacza ponad osiem hektarów zadbanego parku z trzema stawami oraz wyspą na jednym z nich. Jest to istny raj dla wędkarzy i miłośników przyrody.
Jak na miejsce z klimatem i duszą przystało, na terenie posesji pałacu znajduje się wystawa sztuki współczesnej. Są tu prace takich artystów jak: Mariusz Burdek, Christos Mandzios, Tomasz Radziewicz, Tomasz Skórka, Tomasz Sobisz, Mateusz Stankiewicz i Anna SzalastUmieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 68