Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

IZBICKO

Pałac w Izbicku
Lokalizacja: (OST) woj. opolskie, pow. strzelecki, gmina Izbicko

Pałac w Izbicku (woj. opolskie) - najstarsze wzmianki o zamku datowane są na XVI wiek, jednak dopiero w połowie XVIII wieku pojawił się pierwszy szkic, który unaocznia wygląd pałacu. Trzypiętrowy fronton posiadał wtedy dwie narożne zwieńczone blankami wieże. Pałac otoczony był pięknym, ogrodem francuskim, a podjazd prowadził między dwoma stawami. Za rezydencją rozpościerał się ogromny ogród rezydencyjny bujnie porośnięty kwiatami.
Pierwszy raz pałac spłonął w 1748 roku za panowania na nim rodziny von Larish i odbudowano go w stylu klasycystycznym. Po 64 latach pałac ponownie strawił ogień, a hrabia von Strachwitz rozpoczął odbudowę w stylu normandzkim. Kolejny pożar wybuchł w 1912 roku. Dopiero po wojnie powstała tu Państwowa Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego, a w latach 50-tych Technikum Rolnicze. W roku 1984 rozpoczął się remont pałacu, który zamienił obiekt w ruinę. Szkołę tak „wyremontowano”, że pozbawiono ją kompletnie zabytkowego wyposażenia i stolarki.
Na słupach przy bramie wjazdowej umieszczono dwa kamienne dziki, będące częścią herbu zasłużonego dla gminy rodu Strachwitz. Po drugiej stronie bramy rozpościera się ogromny, 11 hektarowy ogród. Na tej powierzchni rosną drzewa o szlachetnym rodowodzie i rzadko spotykane krzewy. Wśród nich rośnie niejeden długowieczny pomnik przyrody.
W 2003 roku zniszczony pałac został odkupiony od Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich i przywrócony do dawnej świetności przez obecnego właściciela.

Więcej 
opisu na: palacizbicko.pl
Wewnątrz – recepcja


Pokoje nie posiadają numerów a nazwane są nazwiskami najsłynniejszych kompozytorów, np.

Sala balow0-konferencyjna - malowidła na sklepieniu są współczesne (niektórym tam pracującym twarze postaci wydają się jakoś bardzo znajome...)


Sala bankietowa i konferencyjna


BarRestauracja


Inne pomieszczenia i korytarze

Umieszczone zdjęcia wykonano: październik 2010
Ilość zdjęć: 216