Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PŁOCKO

Pałac
Płocko

Pałac Płocko
Lokalizacja: (GSL) woj. pomorskie, powiat słupski, gmina Kępice

Klasycystyczny murowany pałac z drugiej połowy XIX wieku należący niegdyś do szlacheckiego rodu Zitzewitzów, otoczony urokliwymi lasami Parku Krajobrazowego, zwierzyną łowną oraz jeziorami, położony z dala od gwaru i zgiełku miast. Pieczołowicie odrestaurowany, sąsiadujący z naturą, zapewnia gościom z całego świata spokój, wytchnienie oraz sprzyjające warunki do pracy. Tutaj twórcy, marzyciele i ludzie z wyobraźnią odnajdują swoją wenę. Ten zakątek oraz istniejący klimat sprzyja również ludziom biznesu, dla których jest to wyborne miejsce do spotkań. Wnętrze Pałacu zapewnia gościom domową i ciepłą atmosferę, a niezwykły smak potraw sprawi iż kolacja przy kominku lub zorganizowane przyjęcie stanie się prawdziwą królewską ucztą i niezapomnianą chwilą. Goszcząc w Pałacu mogą Państwo również zrelaksować się w piwnicznych wnętrzach. Zwolennicy czynnego wypoczynku na łonie natury znajdą tu wiele malowniczych miejsc pośród starych drzew na piesze lub rowerowe eskapady. Zawsze służymy Państwu radą i pomocą, posiadając pełną informację na temat miejsc, które warto odwiedzić, tras rowerowych i innych atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu. Amatorom wycieczek rowerowych służymy własną wypożyczalnią rowerów. Wieczorem miło nam będzie Państwa gościć przed kominkiem, przy lampce dobrego wina. Na gości czekają komfortowo wyposażone pokoje oraz apartamenty. Zapraszamy wszystkich do Pałacu Płocko, w którym możecie Państwo uczcić wszystkie ważne życiowe wydarzenia, a tym samym wspólnie tworzyć najnowszą historię tego niezwykłego miejsca...
Pałac wymurowany został z cegły na podmurówce z ciosów granitowych. Dach budynku ma kształt naczółkowy. Obiekt zbudowano na planie prostokąta z tarasem, który pierwotnie był częścią drewnianego ganku.


Zespół pałacowy otaczał piękny XIX-wieczny park krajobrazowy.Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 67