Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BARNOWO

Pałac Puttkamerów w Barnowie
Lokalizacja: (GBY) woj. pomorskie, pow. bytowski, gmina Pakosławice Kołczygłowy

Późnobarokowy pałac w Barnowie został zbudowany w 1786 roku przez rodzinę von Puttkamer, bardzo wpływową i znaną na Pomorzu.
Rezydencja składa się z barokowego, parterowego korpusu głównego, wzniesionego na planie prostokąta i połączonego z nim w XIX wieku piętrowego skrzydła północnego z kwadratową wieżą. Korpus główny w osi posiada ryzalit wejściowy, zwieńczony trójkątnym szczytem, poprzedzony tarasem wspartym na czterech kolumnach. Korpus pokryty jest czterospadowym dachem łamanym z wolimi okami. Skrzydło boczne nakryto dachem czterospadowym. Całość jest otoczona zadbanym parkiem.
Puttkamerowie mieszkali w majątku do II wojny światowej. Wszystkie dwory i dworki (Barnowo, Barnowiec, Wierszyno, Kołczygłówki) w okolicy, w promieniu do dziesięciu kilometrów,  należały do nich. Po wojnie była tu siedziba Państwowych Gospodarstw Rolnych. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku piękny kiedyś obiekt zamienił się w całkowitą ruinę. Obecnie należy do Czesława Langa, znanego kolarza. Pałac jest w świetnym stanie, co zawdzięcza swojemu gospodarzowi, lecz niestety nie jest udostępniony do zwiedzania.

Źródło opisuzamki.rotmanka.com/

Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 7