Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

OŁDRZYCHOWICE KŁODZKIE 2

http://majkad.blogspot.com/2010/10/odrzychowice-kodzkie-1.htmlPałac
Oppersdorfów
w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich
Lokalizacja: (DKL) woj. dolnośląskie, pow. kłodzki, gmina Kłodzko

Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich – barokowy dwór rodziny Oppersdorfów, wybudowany w XVIII wieku i przebudowany w stylu klasycystycznym w XIX i XX wieku. W 1929 roku hrabina Zofia Gabriela Antonia von Oppersdorf (1863-1942) sprzedała pałac siostrom franciszkankom szpitalnym. Pałac jest budynkiem dwukondygnacyjnym na rozczłonkowanym, asymetrycznym rzucie z dostawioną wieżyczką, czworoboczną, dwukondygnacyjną, nakrytą łamanym, czterospadowym dachem. Na osi pałacu znajduje się kolumnowy portyk podtrzymujący balkon, wyżej jest skromny tympanon. Elewacja jest dzielona pilastrami. Całość otacza ładnie utrzymany park krajobrazowy.
Obecnie w pałacu mieści się dom macierzysty – siedziba prowincji polskiej ss. franciszkanek szpitalnych i jak widać na zdjęciach trwa remont.

Więcej na: wikipedia.plW bliskości pałacu siostry zakonne zagospodarowały pochyły teren tworząc piękny ogród, który prowadzi na cmentarz sióstr. Znajduje się tu też grota maryjna z figurą Matki Boskiej. Z cmentarza do lasu prowadzi ścieżka, która stanowi swoistą drogę do rozmyślań i modlitwy.
Ponadto cały teren przypałacowy to piękny ogród oraz sad, którym oczywiście opiekują się siostry, pielęgnując piękne rabaty kwiatowe i przemyślnie skomponowane ogrodowe zakątki.Brama wjazdowa na teren pałacuUmieszczone zdjęcia wykonano: październik 2016
Ilość zdjęć: 47