Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

TRZEBNICA

http://majkad.blogspot.com/2010/10/trzebnica.htmlZamek
Willa w Trzebnicy

Zamek Willa w Trzebnicy
Lokalizacja: (DTR) woj. dolnośląskie, pow. trzebnicki, gmina Trzebnica

Urokliwym zabytkiem Trzebnicy, znajdującym się w Lesie Bukowym jest Willa „Zamek”. Powstała ona w 1905 roku jako pensjonat na potrzeby pobliskiego uzdrowiska. Chociaż budynek nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, jest ozdobą Lasu Bukowego i Trzebnicy. 
Powstała nieco ponad 100 lat temu i od początku swego istnienia służyła gościom uzdrowiska jako obiekt hotelowy. Na starych mapach widnieje jako Villa Bock. Z powodu swego bajkowego wyglądu, pełnego wieżyczek, wykuszy i wystających detali architektonicznych, była jednym z ulubionych celów spacerów trzebnickich kuracjuszy, którzy równie chętnie zaglądali tutaj dla bajkowego widoku na miasto. Dzisiaj Willa Zamek straciła na swym turystycznym znaczeniu, a i legendarnie piękny widok na miasto, opiewany we wspomnieniach, na zdjęciach i na wydawanych w okresie świetności uzdrowiska kartkach pocztowych, zmarniał dzisiaj, skutecznie zasłonięty przez wysokie drzewa. Ciekawym obiektem w pobliżu jest stara, zbudowana w 1897 roku studnia w formie niedużego, ozdobnego budynku. Nad wejściem do jego wnętrza zachował się fragment napisu i data powstania.

Źródło: trzebnica.pl  
Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 49