Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

KWIDZYN 1

Pałac
barona von Schleinitza
w Kwidzynie

Pałac barona von Schleinitza w Kwidzynie
Lokalizacja: (GKW) woj. pomorskie, pow. kwidzyński, gmina Kwidzyn, Kwidzyn ul. Katedralna 3

Pałacyk powstał około roku 1804 dla potrzeb barona von Schleinitza, w roku 1809 przejęty przez państwo z przeznaczeniem na rezydencję prezydenta Rejencji. Wzniesiony w stylu klasycystycznym, rozbudowany w XIX wieku równocześnie z rozbudową Pałacu Rejencji.
Budynek murowany z cegły ceramicznej, tynkowany, podpiwniczony, 1 i 1/2 kondygnacjowy, nakryty naczółkowym dachem z pokryciem ceramicznym (karpiówka), łącznik parterowy z dwuspadowym dachem krytym karpiówką, oficyna parterowa z czterospadowym, spłaszczonym dachem krytym papą bitumiczną na deskowaniu. Budynek na planie prostokąta z płytkimi ryzalitami od frontu i podwórza (północ - południe), przy narożniku południowo - zachodnim prostokątny łącznik stanowiący komunikację z prostokątnym budynkiem oficyny wzniesionym w jednej linii z łącznikiem. Pomiędzy budynkami od wschodu niewielki ogród. Przy łączniku od zachodu wysoki taras na planie prostokąta. 
Przed rokiem 1945 w pałacu była Rezydencja prezydenta Rejencji Kwidzyńskiej. Obecnie w pałac jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Źródło: muzeum.kwidzyn.pl


Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2013
Ilość zdjęć: 9