Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

DĘBICE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/debice.htmlPałac
w Dębicach

Pałac w Dębicach
Lokalizacja: (DSR) woj. dolnośląskie, pow. średzki, gmina Malczyce

Obecny pałac został zbudowany w 1795 r. w stylu klasycystycznym na zamówienie hrabiego Partkenau, częściowo zniszczony i rozebrany po II wojnie światowej. Pozostała część budynku na planie prostokąta, dwukondygnacyjny, licowany cegłą w kolorze pomarańczowym. W północno-zachodnim narożu wieża bez dachu, zachowała się tylko konstrukcja metalowa. Od wschodu znajduje się taras, na który prowadzą dwa biegi schodów. Między nimi znajduje się fontanna. We wnętrzu zachowały się na plafonach ślady sztukaterii. Wokół rozpościera się park krajobrazowy o powierzchni 12 ha. W starym drzewostanie występują dęby, topole, buki, wiązy, kasztanowce zwyczajne i czerwone, świerki, sosny wejmutki i platany. W północno-zachodnim narożniku parku znajduje się altana na planie koła, z dachem wspartym na kolumnach, obok staw. Niestety obiekt znajdujący się w głębi parku, na terenie prywatnym, nie jest dostępny dla przeciętnego turysty. Przy wschodniej bramie stoi budynek dawnej portierni, obecnie dom mieszkalny obecnego właściciela założenia dworskiego. Budynek dwukondygnacyjny, licowany jak pałac z wieżą.
Obiekt jest częścią zespołu pałacowego i folwarcznego, w skład którego wchodzą jeszcze: park z XVIII-XX w.; spichrz I z 1795 r.; spichrz II z XIX w.; spichrz III z początku XX w.; obora I z około 1910 r.; obora II z około 1910 r.; wozownia z około 1910 r.; oficyna z około 1910 r.; kuźnia z około 1910 r.; stolarnia z około 1910 r.; stodoła i wozownia z około 1910 r., rządcówka z około 1910 r.; ogrodzenie z bramą wjazdową z ok. 1910 r.

Więcej opisu na: malczyce.wroc.pl


Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 8