Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

LEŚNO GÓRNE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/lesno-gorne.html
Pałac
w Leśnie Górnym

Pałac w Leśnie Górnym
Lokalizacja: (ZPL) woj. zachodniopomorskie, pow. pilicki, gmina Police

Pałac w Leśnie Górnym – jest to zabytkowy neogotycki (eklektyzm) pałac z poł. XIX wieku. Został zbudowany przez Hermana Schoefflera w latach 90. XIX wieku. Architektura budowli utrzymana została w stylu neogotyckim z formami eklektyzmu. Pałac zbudowano z otynkowanej czerwonej cegły i przykryty został czterospadowym dachem. Posiada narożną wieże przy fasadzie jest trójkondygnacyjny o elewacjach podzielonych symetrycznie otworami okiennymi. Właściciele - rodzina Brussow - doprowadzili elektryczność, wodę i kanalizację, zamontowali podłogi wyłożone dębowym parkietem oraz wprowadzili centralne ogrzewanie. Kolejni natomiast urządzili park przypałacowy, w którym ustawiono w 1934 r. głaz ku pamięci poety Hermmana Lonsa.
Po II wojnie światowej obiekt przeszedł do jurysdykcję polską. Od lat 60. XX w. pałac popadał w ruinę. W 2000 r. podjęto odbudowę pałacu i przyległego terenu. Obecnie budowla jest odrestaurowana i stanowi własnością prywatną.
Pałac oraz park z poł. XIX w. znajdują się w rejestrze zabytków, natomiast teren dziedzińca gospodarczego stanowi zabudowę o lokalnych wartościach kulturowych.

Źródło: wikipedia.pl
Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015
Ilość zdjęć: 31