Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PRZEMYŚL 1

Pałac
Biskupów Greckokatolickich
w Przemyślu
 

Pałac Biskupów Greckokatolickich w Przemyślu
Lokalizacja: woj. podkarpackie, pow. miasto powiat

Pałac Biskupów Greckokatolickich znajduje się przy placu Czapskiego 3. Został wybudowany w 1897 r. według projektu R. Halickiego na wzór późnorenesansowych willi włoskich na rezydencję biskupa greckokatolickiego Konstantyna Czechowicza. Był on siedzibą biskupa Czechowicza do 28 kwietnia 1915 r., a następnie biskupa Jozafata Kocyłowskiego do 26 czerwca 1946 r.
Po II wojnie światowej budynek został przejęty przez państwo, W latach 1969-77 został gruntownie przebudowany i przeznaczony na siedzibę Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
W dniu 4 kwietnia 2001 roku w wyniku orzeczenia Komisji Majątkowej w Warszawie został zwrócony Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej Obrządku Greckokatolickiego. Do momentu wybudowania nowej siedziby, za mocą porozumienia w pałacu przez 8 lat mieściło się Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskie. W 2008 r. obiekt został ostatecznie przekazany Cerkwi Greckokatolickiej.
Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2012
Ilość zdjęć: 29