Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

WAŁBRZYCH - PAŁAC TIELSCHA

Pałac
Tielscha
w Wałbrzychu

Pałac Tielscha w Wałbrzychu
Lokalizacja: woj. dolnośląskie, pow. miejski

Porcelana "Wałbrzych" podobnie jak inne fabryki porcelany regionu ma długą tradycję. Jest np. zdecydowanie starszy od sławnego Rosenthala z Bawarii - Philipp Rosenthal swoją słynną później w całym świecie fabrykę porcelany w Selb założył przecież w 1879 roku a więc wówczas, gdy wałbrzyska fabryka Carla Tilscha przeżywała już okres świetności, produkowała miliony sztuk porcelany rocznie przynosząc znaczące zyski. [...]
Pierwszy wałbrzyski biurowiec został zbudowany w stylu elektyzmu historycznego nawiązującego do renesansu. W budynku uwagę zwraca reprezentacyjna klatka schodowa w kształcie ośmiokąta. Jest to obecnie jedyny użytkowy reprezentacyjny budynek dziewiętnastowieczny Starego Zdroju który był wówczas wziętym uzdrowiskiem nawiedzanym przez wybitne europejski i polskie osobistości. W grudniu 2007 roku Pałac stał się prywatną własnością. Do dnia dzisiejszego trwają prace remontowe mające na celu odnowienie tego pięknego zabytku. Pracy jest bardzo dużo gdyż Pałac Tielschów za czasów PKP popadł w ruinę.

Więcej na: palac.walbrzych.pl


Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2013
Ilość zdjęć: 20