Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BIEDRUSKO

Pałac w Biedrusku
Lokalizacja: (POZ) woj. wielkopolskie, pow. poznański, gmina Suchy Las

Przedstawiam Wam ten pałac jako miejsce godne polecenia. Spotkałam się tam z bardzo miłym przyjęciem ze strony Pani Gabrieli, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła mi historię pałacu i oprowadziła po jego wnętrzu. Pałac w Biedrusku to miejsce szczególne, które dzięki bogatej historii fascynuje niepowtarzalną atmosferą oraz urzeka pięknem architektury neorenesansu już od ponad 130 lat. Pochodzący z lat 1877-1880 neoklasycystyczny pałac wzniesiony został przez Ludwika Hunha dla Albrechta Ottona von Treskowa. W wyniku kłopotów towarzysko-rodzinnych, w 1904 r. Albrecht von Treskov został zmuszony (za dobrą cenę) do sprzedaży majątku w Biedrusku, wraz z okazałą rezydencją otoczoną malowniczym parkiem. Majątek ten kupiła armia niemiecka, która szukała w tym czasie dogodnego miejsca na duży poligon wojskowy. W murach pałacu przebywali tak znamienici goście jak cesarz Wilhelm II, który w 1910 r. przybył do Poznania na otwarcie zamku cesarskiego, a w maju 1923 roku (prawdopodobnie) marszałek Francji, Wielkiej Brytanii i Polski – Ferdinand Foch oraz w roku 1937 król rumuński – Karol II. Po zakończeniu działań wojennych II wojny światowej pałac był wykorzystywany jako budynek administracyjny dla potrzeb Ludowego Wojska Polskiego. Przez szereg lat mieścił się w nim tez klub garnizonowy (kasyno). Nietypowe jest umieszczenie jednego z głównych wejść do pałacu w elewacji bocznej (podobnie jak w pałacu biezdrowskim). Pałac stoi w ciekawym parku krajobrazowym, na wzgórzu, w pobliżu rzeki Warty. 
W 2009 r., po kilkuletnim braku użytkownika, opuszczony budynek pałacu został sprzedany i jest w prywatnych rękach. Nowi właściciele gruntownie odrestaurowali zespół pałacowo-parkowy. Powraca dawny blask neorenesansu. Powstała restauracja i hotel z częścią konferencyjną i rekreacyjną, oferującą 90 miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, salą balową i zimowym ogrodem, dwie sale w podziemiach w stylu neogotyckim oraz malowniczą wieżą widokową.
W zabytkowym parku krajobrazowym, o powierzchni ok. 14 ha, na szczególną uwagę zasługuje amfiteatr, altana westchnień zakochanych, dwa stawy oraz fontanna, otoczona czerwono-białymi różami. Obiekt stale się zmienia (zarówno w środku jak i na zewnątrz), jest rozbudowywany i udostępniany przybyłym gościom, których po wszelkich zakamarkach oprowadza uprzejma obsługa. Pałac czeka na swoje (Twoje) wielkie odkrycie…

Źródło opisu: wikipedia.pl oraz zamekbiedrusko.pl

Wnętrze pałacu


 Park przypałacowy


Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 365