Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

TOSZEK

Zamek
w Toszku

Zamek w Toszku
Lokalizacja: woj. śląskie, pow. gliwicki, gmina Toszek

Zamek w Toszku to unikalny gotycki obiekt stanowiący skarb dziedzictwa kulturowego Śląska. Jego historia jest nierozerwalnie związana z historią Regionu. Zamek oferuje zwiedzanie miedzy innymi wieży zamkowej i wystaw czasowych. Począwszy od panowania Piastów Opolskich poprzez okres panowania Redernów i Colonnów aż do świetności tego obiektu w epoce romantyzmu, kiedy to właścicielem zamku był ojciec słynnego poety romantycznego Józefa von Eichendorffa. W latach 60-tych zamek został częściowo odbudowany. W chwili obecnej jest on w zarządzaniu Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku''.
Toszecki zamek jest obiektem na stałe wpisanym w mapę atrakcji turystycznych województwa śląskiego. Dogodne położenie - w pobliżu miast (Gliwice, Zabrze) ale na zachodzie śląskiej aglomeracji, czyli w otoczeniu lasów i jezior stwarza dla Toszka wymarzone wprost walory turystyczne. Co warto dodać, Toszek mieści się przy trasie łączącej Kraków z Opolem, dzięki temu zamek co roku odwiedza wielu turystów będących w Toszku przejazdem. Na zamku zwiedzić można zabytkową gotycka wieżę z tarasem widokowym. 

   
Umieszczone zdjęcia wykonano: październik 2010, wrzesień 2015
Ilość zdjęć: 62