Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

NOWY DUNINÓW - Pałac główny

http://majkad.blogspot.com/2010/10/nowy-duninow-paac-gowny.htmlPałac
w Nowym Duninowie

Pałac w Nowym Duninowie
Lokalizacja: (WPL) woj. mazowieckie, pow. płocki, gmina Nowy Duninów

Cały zespół pałacowo-parkowy został wybudowany staraniem właścicieli rodziny Ike-Dunikowskich. W ich rękach pozostawał aż do 1939 roku. W skład zespołu wchodzą trzy obiekty architektury. Pałac właściwy wzniesiony w latach 1862-76, Pałacyk Myśliwski, którego ostateczny kształt został nadany po wielu przebudowach w latach 1932-33 oraz Zameczek wybudowany pod koniec XIX wieku.
Pałac właściwy to budynek wzniesiony na planie prostokąta, murowany z cegły i otynkowany, podpiwniczony, piętrowy z poddaszem przekrytym dwuspadowym dachem o połaciach z blachy. Elewacja frontowa 10 osiowa o ramowym podziale z 6 osiową częścią umieszczoną symetrycznie wysuniętą lekko przed lico ściany, ze schodami prowadzącymi do wejścia i balkonem z żeliwną balustradą umieszczonym bezpośrednio nad wejściem. Nad ryzalitem żeliwna balustrada i trójkątny szczyt. Na elewacji tylnej piętrowa wnęka, wypełniona 4 filarami podtrzymującymi balkon pierwszego piętra. Wystrój elewacji utrzymany w duchu neorenesansu.

Więcej na: polskiezabytki.pl
Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2016
Ilość zdjęć: 23