Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BRZEŹNO

Pałac
Brzeźno

Pałac w Brzeźnie
Lokalizacja: (DTR) woj. dolnośląskie, pow. trzebnicki, gmina Prusice

O pałacu w Brzeźnie po raz pierwszy wspomniano już w XIII w. jako dobra rycerskie. Oczywiście obecny obiekt to dużo późniejsza historia, a zwłaszcza w kształcie, który oglądamy współcześnie. [...]
Pierwsze pisane, czyli pewne informacje na temat zabytku pochodzą z 1886 r. kiedy to jego właścicielem był Moritz Jager, ale mówią one o obiekcie już istniejącym.
Prawdopodobną datą wybudowania pałacu, co prawda jeszcze nie w takim kształcie jak go dzisiaj oglądamy był rok 1850 i stanął on na miejscu wcześniejszego, datowanego z kolei na drugą połowę XVIII w.
Obecny jego kształt to efekt przebudowy dokonanej w 1913 r. a był to czas gdy jego właścicielem był Artur von Zastrow, który niedługo po tym musiał się jego pozbyć (lub został mu odebrany - nie wiadomo), ponieważ w okresie międzywojennym jako właściciel pałacu figuruje Willy Rohr i to on był jego użytkownikiem do końca wojny.
Po 1945 r. Obiekt został przejęty przez PGR'y, które zarządzały nim aż do lat 90'tych kiedy to zostały rozwiązane, a zabytek bez opieki zaczął podupadać.
W roku 1999 r. pałac zakupiły prywatne osoby i dzięki ich zaangażowaniu możemy podziwiać jego uroki i cieszyć się ciekawą architekturą.
Pałac położony jest w kompleksie parkowym z XIX w. który również wygląda coraz lepiej, a na jego terenie można znaleźć sporo atrakcji.

Więcej opisu na: www.zwiedzamydolnyslaskUmieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 177