Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

DRZONÓW

Pałac w Drzonowie
Pałac w Drzonowie
Lokalizacja: (FZI) woj. lubuskie, pow. zielonogórski, gmina Świdnica

Usytuowany w centrum wsi Drzonów pałac został zbudowany w ciągu pierwszego dwudziestolecia XIX w. (budowę ukończono w 1816 r.) dla rodziny von Misitschek. W roku 1853 posiadłość nabył Leonard von Klinckowström. [...]  
Zaś do dziś od lat 80-tych teren założenia pałacowo-parkowego wykorzystywany jest przez Lubuskie Muzeum Wojskowe, w którym prezentowana jest ekspozycja muzealna z kolekcją ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcją lotniczą zlokalizowaną na tymże terenie przyległym do pałacu.
Klasycystyczny pałac wzniesiony na planie wydłużonego prostokąta, dwukondygnacyjny z dwuspadowym dachem. Elewacja ogrodowa (niegdyś frontowa) dziewięcioosiowa, w części czterech środkowych osi podkreślona pseudoryzalitem zamkniętym trójkątnym naczółkiem. W parterze na odcinku ryzalitu wejście do budynku poprzedzone tarasem i prowadzącymi do niego schodami lustrzanymi. Do elewacji frontowej (południowej) w jej części środkowej, dostawiono pięcioboczny, przykryty dachem płaskim, ryzalit z wejściem głównym do budynku w przyziemiu. Od strony elewacji wschodniej (bocznej) znajduje się dobudówka z trójbocznym ryzalitem, przykryta dachem płaskim, a od strony zachodniej w elewacji umieszczony wykusz, zwieńczony balkonem z tralkową balustradą. Detal architektoniczny elewacji to opaski otworów okiennych, cokół, gzyms międzykondygnacyjny oraz koronujący, tworzące podział horyzontalny zaś podział pionowy tworzą lizeny i pilastry.

Więcej opisu na: polskiezabytki.plEkspozycja na terenie założenia pałacowo-parkowego

Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015
Ilość zdjęć: 82