Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PIOTROWICE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/piotrowice.html
Pałac
w Piotrowicach

Pałac w Piotrowicach
Lokalizacja: (DLE) woj. dolnośląskie, pow. legnickie, gmina Chojnów

Mimo iż nazwa "Petirsdorf" wymieniana była już w 1360 roku, historia Piotrowic znana jest od 1740 roku. Pałac w Piotrowicach stanowi dziś jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na terenie gminy Chojnów.
Wzniesiono go pod koniec XVIII wieku (w piwnicy na portalu wyryta jest data 1789). Obecność fosy wokół pałacu świadczyć może o tym, że miał on także kiedyś charakter obronny. Swój obecny kształt zawdzięcza on jednak generalnej przebudowie pod koniec XIX wieku. Przebudowywano go również w latach 20. XX wieku. Nadano mu wówczas cechy eklektyczne (łącznie w jednej budowli często niezgodnych ze sobą elementów z różnych stylów architektonicznych).
W roku 1858 założono tu dla Juliusa von Ruffera rozległy park krajobrazowy, poprzecinany alejkami spacerowymi. Znajdująca się blisko rzeka Skora, wpłynęła na rozbudowanie systemu wodnego: powstały dwa stawki, strumyki i sieć rowów. Z tamtego okresu zachował się tylko jeden stawek usytuowany w południowej części parku. Piękne położenie na terenie parku potęguje jeszcze urodę tego XVIII-wiecznego budynku.
 Piotrowice stanowią doskonałe zaplecze dla organizacji szkoleń i konferencji, istnieje tam Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy z salami konferencyjnymi, stołówką i miejscami noclegowymi.Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 51