Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

NASIEDLE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/nasiedle.html
Pałac
w Nasiedlu

Pałac w Nasiedlu
Lokalizacja: (OGL) woj. opolskie, pow. głubczycki, gmina Kietrz

Barokowy pałac z regencyjną dekoracją elewacji został wzniesiony w 1730 roku przez Antoniego Józefa Siedlnickiego. Odnowiono go około 1930 roku.
Pałac to budynek murowany z cegły, otynkowany, parterowy. Pałac został zbudowany na planie wydłużonego prostokąta na osi wschód-zachód. Fasada (elewacja północna) jest osiemnastoosiowa, z centralnie umieszczonym prostym portalem z dekoracją regencyjną. Elewacja ogrodowa jest dwudziestotrzyosiowa, z nowszym tarasem przed częścią środkową, centralnie usytuowanym portalem, flankowanym zwielokrotnionymi pilastrami. Elewacje boczne są trzyosiowe.
Wnętrze jest dwutraktowe, z sienią na osi. Na parterze znajduje się 25 pomieszczeń, prawie wszystkie z nich są nakryte drewnianymi stropami. Pomieszczenia we wschodniej części pałacu tworzą amfiladę. W wielkiej Sali i narożnikowym pokoju na fasetowych sufitach zachowały się pozostałości ozdobnej dekoracji stiukowej. Obecnie zniszczenia sufitów są tak znaczne, że trudno w tej chwili ocenić czy resztki dekoracji uda się uratować. Pałac jest obecnie w rękach prywatnych. Obiekt jest remontowany.

Więcej na: czasnawypoczynek.pl


Budynek gospodarczy i ogród
Umieszczone zdjęcia wykonano: październik 2014
Ilość zdjęć: 123