Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

SZYLDAK

http://majkad.blogspot.com/2010/10/szyldak.htmlPałac
w Szydlaku


Pałac w Szyldaku
Lokalizacja: (NOS) woj. warmińsko-mazurskie, pow. ostródzki, gmina Ostróda

Eklektyczny pałac w Szyldaku został zbudowany pod koniec XIX wieku dla pruskiego generała von Nebelschutza, na miejscu starszego założenia.
Jest to parterowa, częściowo  piętrowa, podpiwniczona budowla, z użytkowym poddaszem, założona na planie prostokąta. Od frontu i ogrodu posiada dwa niewielkie ryzality, a z prawej strony głównego wejścia piętrową wieżę. Całość nakryta jest dachem mansardowym z facjatami. Pałac ozdobiony został bogatym detalem architektonicznym, takimi jak boniowane naroża, wieżyczki, elementy drewniane (poddasze konstrukcji szachulcowej).. Budowla otoczona jest rozległym parkiem z XIX wieku, w którym znajduje się grób ostatniego właściciela majątku.
Po drugiej wojnie światowej budynek zaadaptowano na mieszkania. Obecnie będący w prywatnych rękach pałac znajduje się w dobrym stanie, choć zamknięty na głucho wydaje się opuszczony. 

Źródło: zamki.rotmanka.com


Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2016
Ilość zdjęć: 17