Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

SIEDLIMOWICE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/siedlimowice.htmlPałac
w Siedlimowicach


Pałac w Siedlimowicach
Lokalizacja: (DSW) woj. dolnośląskie, pow. świdnicki, gmina Żarów

Pałac wybudowano w XVIII wieku na miejscu wcześniejszego szesnastowiecznego założenia, które zostało zniszczone w 1633 roku, podczas wojny trzydziestoletniej. Budynek odbudowano w barokowym stylu, a następnie w latach 1873 ? 1875 rozbudowano na neorenesansowy pałac. Na początku XX wieku budynek został poddany kolejnej modernizacji.
Obiekt został zniszczony w 1945 roku, a po zakończeniu II wojny światowej nie był remontowany.
Budynek murowany z cegły i kamienia z użytkowym poddaszem. Składa się z czterech skrzydeł wzniesionych wokół wewnętrznego dziedzińca i neorenesansowej wieży, połączonej z budynkiem przejściem na drugiej kondygnacji. Skrzydła pałacu były dwupiętrowe, jednotraktowe, nakryte wysokimi dachami ze szczytami. Dziedziniec wewnętrzny pokryto szklanym dachem z drugiej połowy XIX wieku. Fasada budynku sześcioosiowa z pozornym ryzalitem mieszczącym główne wejście z neorenesansowym portalem z datą 1875 r.
Stan obecny to kilka zniszczonych ścian, elementy elewacji, wieża i portal wejściowy. Także niektóre obramowania otworów okiennych i szczyty.
Park, XVII, 1873-75 r., zaniedbany i staw otoczony resztkami muru ogrodzeniowego.
Aleja lipowa, wzdłuż drogi do Mrowin, po 1820 r. , Aleja lipowo-dębowa, od młyna wodnego do lasu z 2 poł. XIX w. Zabudowania gospodarcze w stanie zaniedbanym między innymi oficyna i spichlerz..

Źródło: polskiezabytki.plUmieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2015
Ilość zdjęć: 137