Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

SZCZECIN 3

http://majkad.blogspot.com/2010/10/szczecin-3.htmlPałacyk
Myśliwski

w Szczecinie

Pałacyk Myśliwski w Szczecinie
Lokalizacja: (ZS) woj. zachodniopomorskie, stolica województwa, Szczecin, ul. Dziennikarska 39

Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1275 roku. Zbudował go w Białej Nyskiej książę świdnicko-jaworski Bolko I Surowy. Miał on być przeciwwagą dla zamków biskupów wrocławskich. Był to zamek murowany, otoczony fosą. Na mocy układu z biskupami wrocławskimi i po obłożeniu przez nich księcia klątwą w roku 1294, w latach 1292-1296 został rozebrany.
Na fundamentach byłego zamku zbudowano budynek pałacowy. W XVI wieku dobudowana została do niego wieża oraz brama wjazdowa. Pałac okalał park w stylu angielskim ze stawem. Taki stan przetrwał do 1945 roku kiedy w czasie działań wojennych wieś i pałac zostały zrujnowane. Po 1945 roku pałac nie został odbudowany i popadał w dalsza ruinę. Ówczesne władze, bez zgody konserwatora zabytków, zburzyły pałac zostawiając jedynie bramę wjazdową.
Ostatnim właścicielem majątku w Białej Nyskiej był baron Krystian Rudolf von Falkenhauzen, który w 1940 roku popełnił samobójstwo.

Więcej na: wikipedia.pl


 
Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015
Ilość zdjęć: 15