Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

WARSZAWA 46

Zamek Ujazdowski w Warszawie
Lokalizacja: woj. mazowieckie, Warszawa, ul. Jazdów 2

Jazdów to jedno z najstarszych miejsc w Warszawie. Znajdował się tutaj historyczny gród, skąd książę mazowiecki przeniósł dwór na Stare Miasto. Obecnie w Zamku swoją siedzibę ma Centrum Sztuki Współczesnej.
Jazdów to jedno z najstarszych miejsc w Warszawie. Znajdował się tutaj historyczny gród, skąd książę mazowiecki przeniósł dwór na Stare Miasto. Obecny Zamek wzniesiono na początku XVII wieku i wielokrotnie przebudowywano. Mieszkały tutaj m.in. księżna mazowiecka Anna Radziwiłłówna oraz królowa Bona. W latach 1809-1944 zamek był zaadoptowany na szpital wojskowy. Wtedy też w jego otoczeniu wybudowano pawilony szpitalne, z których część przetrwała do dziś. Zniszczony pod koniec II wojny światowej został odbudowany po 1973 roku. Od 1981 roku w Zamku swoją siedzibę ma Centrum Sztuki Współczesnej – instytucja kulturalna i znakomita galeria.
Poniżej skarpy, na wschód od Zamku, znajduje się Park Agrykola.


  
Umieszczone zdjęcia wykonano: maj 2012
Ilość zdjęć: 26