Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

KWIETNO

http://majkad.blogspot.com/2010/10/kwietno.htmlPałac
w Kwietnie

Pałac w Kwietnie
Lokalizacja: (DSR) woj. dolnośląskie, pow. średzki, gmina Malczyce

Pałac neorenesansowy wybudowanywg projektu Carla Heidenreicha przez wdowę po Karlu Scheiblerze w latach 1891-1892. Niedawno został odrestaurowany.
Budynek w stylu niderlandzkiego neorenesansu. Obiekt ma urozmaiconą i skomplikowaną bryłę z bogatym kamiennym detalem elewacji, wieloma wieżyczkami, ryzalitami, wykuszami, szczytami i podcieniami. Budynek jest murowany z cegły licówki na planie prostokąta, dwu i trójkondygnacjowy, postawiony na cokole z granitu i podpiwniczony. Od strony wschodniej do pałacu prowadzi podjazd w formie podcienia z balkonem u góry. Schody przy podjeździe flankowane są rzeźbami sfinksów. Dachy wykonane są z blachy ocynkowanej - wcześniej były pokryte łupkiem, a później dachówką, po pożarze w latach 50. XX w. Dawniej wzdłuż kalenicy biegła metalowa, ażurowa balustrada. W elewacji frontowej znajduje się ryzalit środkowy w trójkondygnacjowym korpusie głównym i ryzality boczne o dwóch kondygnacjach. Ryzalit od strony zachodniej ma podcienie arkadowe i dwubiegowe schody. Po stronie północnej znajduje się wieża z dachem o kształcie ostrosłupa. Po zachodniej stronie pałacu postawiono fontannę na planie czterolistnej koniczyny, która stanowi centralny element gazonu, a na północny-zachód usypano sztuczne wzgórze z grotą i gloriettą na szczycie.
Wokół ciekawy park krajobrazowy o powierzchni 31ha z dużym stawem. W parku grobowiec rodziny Scheiblerów. Pałac w dobrym stanie, ostatnio remontowany.
Niestety obiekt niedostępny do zwiedzania a nawet do oglądania na zewnątrz.

Więcej na: wikipedia.plUmieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 6