Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BARZKOWICE

Pałac
w Barzkowicach

Pałac w Barzkowicach 
Lokalizacja: (ZST) woj. zachodniopomorskie, pow. stargardzki, gmina Stargard Szczeciński

We wsi znajduje się pałac, który powstał pod koniec XIX wieku. Został rozbudowany w 1911 r.,  eklektyczny z wyposażeniem architektonicznym o motywach klasycystycznych i neorenesansowych. Usytuowany w płd-wsch. narożniku dziedzińca folwarcznego. Jest to budynek zbudowany na planie prostokąta, na kamiennym cokole, z głębokim ryzalitem, dachem naczółkowym i boniowaną elewacją. W 1911 roku dobudowano piętro i werandę oraz przebudowano wnętrza, dodając klatkę schodową oraz salon. W sąsiedztwie znajdują się zachowane zabudowania folwarczne oraz park dworski o powierzchni 7,6 ha, z rzeką Pęzinką w centrum, stawami, stalowym ogrodzeniem oraz okazami starodrzewu złożonego m.in. z jodły jednobarwnej, ajlanta gruczołkowatego, dębu białego, dębu błotnego, dębu szypułkowego oraz tulipanowca amerykańskiego. Obiekt dostępny z zewnątrz.

Więcej opisu na: wikipedia.plPark pałacowy
W pobliżu pałacu przy głównej drodze znajduje się neogotycki kościół pw. św. Piotra i Pawła, który został zbudowany w XIX wieku. Jest to świątynia salowa, zbudowana na planie prostokąta, bez wieży z pięknym renesansowym portalem w którym znajduje się płaskorzeźba z wizerunkiem Pana Jezusa. Nad portalem znajduje się kartusz.

Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015
Ilość zdjęć: 34