Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

KOZŁOWICE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/kozowice.htmlPałac
w Kozłowicach

Pałac w Kozłowicach
Lokalizacja: (OOL) woj. opolskie, pow. oleski, gmina Gorzów Śląski

Eklektyczny pałac zbudowany został w ok. 1901 r. Po drugiej wojnie światowej przejęło go państwo. Od tego czasu mieściły się w nim biura, przez pewien czas była przychodnia lekarska a w sali bankietowej odbywały się czasem różne imprezy czy uroczystości.
Pałac murowany z cegły, potynkowany, podpiwniczony, wzniesiony na planie prostokąta, dwukondygnacjowy z zagospodarowanym poddaszem, nakryty wysokim dachem czterospadowym wykonanym z dachówki. Bryłę pałacu urozmaicają liczne ryzality zwieńczone neorenesansowymi szczytami oraz niewielka, kwadratowa, trzykondygnacyjna wieża w narożniku południowo-wschodnim. W elewacji ogrodowej duża przeszklona weranda. Elewacje mocno uproszczone, zachowały obramowania otworów okiennych. Okna na parterze prostokątne, na piętrze zamknięte łukiem odcinkowym. Główne wejście umieszczone asymetrycznie, poprzedzone schodami.
Obecnie budynek jest opuszczony i powoli podlega dewastacji.Rok 2019 - remont pałacu


Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2015, październik 2019
Ilość zdjęć: 58