Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BUKOWIEC

Pałac w Bukowcu
Lokalizacja: (DJE) woj. dolnośląskie, pow. jeleniogórski, gmina Mysłakowice

Pałac usytuowany we wschodniej części wsi Bukowiec, przy głównej drodze z Bukowca do Krogulca. Jest budowlą dwukondygnacyjną z wysokim parterem, założoną na planie czworoboku. W narożniku od południa i zachodu znajdują się dwa ryzality wieżowe. Bryłę przekrywa dach mansardowy. Wejście do pałacu w elewacji głównej zdobi portal dostępny po wysokich schodach. Wewnątrz pałacu zachowały się sztukaterie na parterze i na pierwszym piętrze. W pobliżu pałacu znajdują się zabudowania folwarczne otoczone rozległym parkiem krajobrazowym z licznymi pawilonami parkowymi.
Obecnie w pałacu mieści się siedziba Związku Gmin Karkonoskich, przy czym folwark i park został wydzierżawiony przez fundację Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny jeleniogórskiej  z zamiarem stworzenia tu centrum edukacyjno-szkoleniowego.
Na wzgórzu, po drugiej stronie drogi, w parku na wzgórzu znajduje się amfiteatr (pawilon ogrodowy) w formie sztucznej ruiny nawiązującej do architektury starożytnej Grecji tzw. Świątynia dumania Ateny, z pod której rozpościera się piękny widok na pasmo Karkonoszy ze szczególnym widokiem na Śnieżkę.

Więcej opisu na: wikipedia.pl
 

Pawilon herbaciarni i ruiny amfiteatru
Widok spod herbaciarni na Karkonosze


Umieszczone zdjęcia wykonano: maj 2011
Ilość zdjęć: 25