Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

GARDZIENICE PIERWSZE

Pałac
w Gardzienicach Pierwszych
Pałac w Gardzienicach Pierwszych
Lokalizacja: (LSW) woj. lubelskie, pow. świdnicki, gmina Piaski

[...]Pałac z 1610-1627 zbudowany w miejscu wcześniejszego zamku. Przebudowany w 1 poł. XIX wieku i w XX wieku. W 1689 rzostał rozbudowany w stylu barokowym przez Zofię i Michała Potockich. Od północy pozostała nieprzebudowana część dawnej fortalicji zwanej przez mieszkańców Kaplicą Ariańską, z początków XVII w. ze sklepieniami łukowymi z lunetami w narożach. Nakryta jest manierystycznym szczytem dachowym sprzed 1627. W latach 2011-2013 pałac wraz z Oficyną Południową, Oficyną Północną, spichlerzem i parkiem dworskim przeszedł całkowitą renowację i adaptację na potrzeby Ośrodka Praktyk Teatralnych.
Oficyna Południowa z końca XVII w., przebudowana w XVIII w. oraz w latach 1986-93 na potrzeby OPT "Gardzienice". Na ścianach jednego z pomieszczeń części piętrowej, zwanego Salą Kafelkową, zachowały się ręcznie malowane w kolorze biało niebieskim, kafle holenderskie z Delft z XVIII w. oraz rokokowy kominek z drugiej poł. XVIII wieku.
Oficyna Północna - dawna kuchnia dworska z połowy XIX wieku, o symetrycznej pozbawionej detalu elewacji. W latach 70. i 80. mieściła się tu poczta i biblioteka. Obecnie wyremontowana na potrzeby wystawiennicze O.P.T. "Gardzienice".
Spichlerz z połowy XIX wieku - do niedawna najstarszy zachowany budynek folwarczny. W latach 2011-2013 rozebrany i odbudowany według pierwotnej bryły z adaptacją na potrzeby teatralne.[...]

Więcej na: wikipedia.pl
opisu 

Inne zabudowania
Zieleń i park

Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2014
Ilość zdjęć: 110