Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

KLUCZKOWICE-OSIEDLE

http://majkad.blogspot.com/2010/10/kluczkowice-osiedle.html
Pałac
Kleniewskich
w Kluczkowicach

Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach-Osiedlu
Lokalizacja: (LOP) woj. lubelskie, pow. opolski, gmina Opole Lubelskie

Zabytkowy klasycystyczny pałac wybudowano w pierwszej połowie XIX w. Rozbudowa pałacu nastąpiła w latach 80-tych tegoż wieku za czasów ostatnich przedwojennych właścicieli Kluczkowic- Kleniewskich.
Kluczkowice wchodzące w skład dóbr opolskich, nabył w 1871 roku – Franciszek Kleniewski wraz z synami Władysławem i Janem. W 1872 roku w wyniku podziału dóbr między braćmi, Kluczkowice otrzymał Jan. On to przystąpił do gruntowej rozbudowy pałacu. Prace projektowano budowlane zlecił warszawskiemu arch. Konstantemu Wojciechowskiemu. Projektantami wnętrz byli m. in. Stanisław Witkiewicz (wykonał projekt biblioteki w stylu zakopiańskim), Wojciech Gerson (zaprojektował  świetlicę wraz z wyposażeniem).
Obiekt w stanie nienaruszonym przetrwał do końca II wojny światowej.
W 1945 roku dokonano wywłaszczenia właścicieli, a majątek rozparcelowano. Obecnie w obiekcie mieści się Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego .
Natomiast na potrzeby muzeum oddano część pomieszczeń pałacowych: bibliotekę, salon, jadalnię, holl i gabinet Jana Kleniewskiego.
Największą atrakcją Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach jak i pałacu jest wspomniana wyżej biblioteka w stylu zakopiańskim projektu Stanisława Witkiewicza.

Źródło: opole.lublin.pl
Wewnątrz pałacu

Park

Umieszczone zdjęcia wykonano: wrzesień 2014
Ilość zdjęć: 147