Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

MAŁKOCIN

http://majkad.blogspot.com/2010/10/makocin.html
Pałac
w Małkocinie

Pałac w Małkocinie
Lokalizacja: (ZST) woj. zachodniopomorskie, pow. stargardzki, gmina Stargard Szczeciński

Późnoklasycystyczny pałac w Małkocinie zbudowany został w 2 ćw. XIX wieku. Powstała wówczas II-kondygnacyjna budowla z kolumnowym portykiem i trójkątnym frontonem na osi. Posiadłość była przez kilka stuleci lennem rodu Weyherów. W początkach XVIII wieku majątek uległ rozdrobnieniu, został bowiem podzielony między członków rodziny. Taki stan utrzymał się aż do 1775, kiedy to Christian von Weyher scalił majątek. Po jego śmierci posiadłość staje się własnością jego sióstr, później , bo w 1790 roku, zostaje sprzedany mjr. Mateuszowi Ferdynandowi von Karmer. Taki stan zachował się aż do 1945 roku. W czasie II w. św. służył jako magazyn broni.
Pałac zbudowany w konstrukcji ryglowej pochodzi z XVIII wieku. Wewnątrz podziw budzi sala myśliwska, piękne boazerie, drewniane stropy z balkonem. Pałac otoczony jest pięknym parkiem, który stanowi bogate źródło informacji przyrodniczej.
Obiekt rozbudowany w końcu XIX w. o skrzydło boczne – oficynę. Po wojnie obiekt użytkowany był przez Państwowe Gospodarstwo Rolne, które w latach 1977-1987 przeprowadziło jego remont kapitalny. Obecnym właścicielem zespołu pałacowo-parkowego jest Uniwersytet Szczeciński. W latach 2005-2007 przeprowadzono adaptację obiektu na Centrum Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej na: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/palac_w_malkocinie_centrum_edukacji_srodowiskowej_103881.html

Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015
Ilość zdjęć: 75