Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

PARNOWO

Pałac
w Parnowie

Pałac w Parnowie
Lokalizacja: (ZKO) woj. zachodniopomorskie, powiat koszaliński, gmina Biesiekierz

Majątek rycerski Parnowo od XIV wieku znajdował się w posiadaniu rodziny von Heydebreck. W ciągu kilku stuleci majątek został podzielony, bez wątpienia według będącego w zwyczaju sposobu, na kilku dziedziców. Do XVIII wieku zachowało się pięć części. Dopiero w 1804 r. majątek został ponownie połączony i trafił do rodziny podporucznika Christiana von Heydebreck.Pałac zbudowano dla jego rodziny w pierwszej połowie XIX wieku. Dwór jest trzykondygnacyjny, posiada czterokondygnacyjną wieżę z tarasem widokowym. Elewacja pierwotnie dekorowana była wykonanym w tynku boniowaniem oraz malowana na biało. W tym czasie powstał również park krajobrazowy o powierzchni 8 ha. Ostatnim niemieckim właścicielem był Albrecht von Kameke. Obecni właściciele majątku przywrócili świetność Pałacu Parkowego i parku.

Zespół pałacowo-parkowy w Parnowie położony jest w Gminie Biesiekierz, 8 km na południowy-zachód od Koszalina i 10 km od morza. Pałac usytuowany jest bezpośrednio nad brzegiem jeziora Parnowskiego, w urokliwej i malowniczej okolicy, otoczony XIX-wiecznym zabytkowym parkiem krajobrazowym.Obok pałacu znajduje się zabytkowy spichlerz z wieżyczką z końca XIX wieku oraz Jezioro Parnowskie.
Mini ZOO i zabudowania gospodarcze.
Umieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2017
Ilość zdjęć: 35