Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

WARSZAWA 08

Pałac Brzozowskich w Warszawie
Lokalizacja: woj. mazowieckie, Warszawa, ul.Bracka 20A

Pałac Brzozowskich mieści się w Warszawie przy ul. Brackiej 20A w podwórzu kamienicy Jaroszyńskich.
W roku 1848 została zbudowana w tym miejscu kamienica czynszowa według projektu Henryka Marconiego. Pałac znajduje się tuż za nią. Zbudowany został dla rodziny Belina-Brzozowskich w 1882 (m.in. właścicielem pałacu był Zenon Belina-Brzozowski) według projektu Bronisława Żochowskiego-Brodzica, w stylu francuskiego renesansu. Pałac należał do rodziny Brzozowskich do roku 1945. Zniszczony podczas II wojny światowej.
Został odbudowany po wojnie i podwyższony o jedno piętro z przeznaczeniem na biura. Miały w nim siedzibę: Naczelna Rada Adwokacka, Zarząd Główny i Okręgowy Zrzeszenia Prawników Polskich, a także redakcja pisma "Prawo i Życie".
Obecnie w piwnicach pałacu znajduje się klub gejowski "FanTOM". Na parterze pałacu 26 czerwca 2009 r. otworzono klub "Huśtawka". Od 2009 roku siedzibę ma tu również Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"

Umieszczone zdjęcia wykonano: maj 2012
Ilość zdjęć: 8