Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

DUBIECKO

Pałac
Krasickich
w Dubiecku

Pałac Krasickich w Dubiecku
Lokalizacja: (RPR) woj. podkarpackie, pow. przemyski, gmina Dubiecko

Średniowieczny zamek szlachecki przebudowany w pałac klasycystyczno-neogotycki. Zamek posiadał kształt czworoboku z dziedzińcem po środku i dwoma równoległymi skrzydłami mieszkalnymi. Całość otaczały mury z 4 basztami i fosa.
Obiekt w Dubiecku jest zamkiem tylko z nazwy. Pałac zbudowany w połowie XVI wieku przez Stanisława Stadnickiego był wielokrotnie przebudowywany. Obecny wygląd nadano mu w XIX i XX wieku. Kształt zawdzięcza prywatnemu inwestorowi, który gruntownie wyremontował zniszczoną posiadłość Krasickich. A wnętrza urządzono na nowo w XXI stuleciu. Składa się z głównego piętrowego budynku, zachodniej dobudówki w formie prostokątnej wieży i bocznej parterowej oficyny, zakończonej niewielką basztą. O ile sam korpus posiada cechy stylu klasycystycznego to dobudówka-wieża, oficyna i baszta są neogotyckie. Tylko 2 podpiwniczone izby na parterze od północy posiadają mury XVII-wiecznego zamku Stadnickich, w tym narożny skarbczyk. Poza tym piwnice dawnego skrzydła południowego znajdują się pod ziemią trawnika, przed frontem pałacu.
Dziś mieści się tam luksusowy hotel z restauracją i centrum konferencyjnym.
Wokół pałacu znajduje się mała fosa z kamiennym mostem, staw i park założony przez Różę Charczewską. Spacerując alejkami parku możemy podziwiać liczne pomniki przyrody  m.in. okazałe dęby czy klony.Park i inne zabudowania i obiekty

 

Luksusowe wnętrze pałacu hoteluUmieszczone zdjęcia wykonano: lipiec 2012
Ilość zdjęć: 153