Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BRENNIK

http://majkad.blogspot.com/2010/10/brennik.htmlPałac
w Brenniku

Pałac w Brenniku
Lokalizacja: (DLE) woj. dolnośląskie, pow. legnicki, gmina Ruja

Pierwszy pałac w Brenniku wzniesiono w poł. XVIII w. Obecny przebudowany w 1899, modernizowany w 1928. Murowany, na planie czworoboku, dwutraktowy, z dachem dwuspadowym z naczółkami. Obok pałacu zachowały się fragmenty parku krajobrazowego z XIX w., a nieopodal na terenie folwarku znajdują się murowane budynki administracyjno-gospodarcze wzniesione w 2 poł. XIX w.
Obecnie w pałacu mieści się Dom Pomocy Społecznej "Prząśnik", który rozpoczął działalność statutową dnia 01.01.1980 r. Budynek główny oraz pozostałe otoczone są parkiem, który rozciąga się na obszarze 20 hektarów. Atrakcją parku są dwa stawy, strumyki, aleja lipowa oraz aleja dębowa, polany przeznaczone na organizowanie imprez plenerowych, ogrody oraz różnorodny drzewostan będącym zabytkowym pomnikiem przyrody.
Dom przeznaczony jest dla osób dorosłych, przewlekle i somatycznie chorych. Zadaniem domu jest zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, społecznych i religijnych w sposób i w stopniu umożliwiającym godne życie.

Więcej opisu na: dpsprzasnik.com

Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 104