Witaj u MajkiD

Witam wszystkich odwiedzających i zapraszam do spacerku

po moim ZAMKOWO - PAŁACOWYM blogu fotograficznym

Niech Was nie zrazi ilość umieszczonych tu zdjęć, postanowiłam potraktować ten mój blog
jako fotograficzn
ą dokumentację odwiedzanych przeze mnie obiektów. W szczególności stronę moją polecam tym, którzy nie mogą na własne oczy zobaczyć tych zamków i pałaców.

Współtwórcą i administratorem tej strony jest mój mąż Daro.

BAGNO

Pałac w Bagnie
Lokalizacja: (DTR) woj. dolnośląskie, pow. trzebnicki, gmina Oborniki Śląskie

Pałac z 1734 roku. - Pierwszymi właścicielami pałacu byli: Joanna Fryderyka von Wentzky i jej mąż Henryk Leopold von Seherr-Thoss. W 1905 roku pałac kupił właściciel firmy "Conrad Kissling" we Wrocławiu, zajmującej się handlem i wyszynkiem piwa. W 1914 roku do pałacu dobudowano skrzydło, zwane "Nowym Zamkiem". Jednocześnie Kissling zadbał o gruntowną renowację pałacu, a także dekorację wnętrz. W 1919 roku pałac przeszedł na własność syna Kisslinga - Georga Conrada, który sprzedał go w 1927 roku Śląskiemu Towarzystwu Kredytowo-Ziemskiemu. W 1930 roku posiadłość kupili salwatorianie i urządzili w niej dom formacyjny oraz studium filozoficzno-teologiczne. W 1945 roku salwatorianie odzyskali dobra i rok później wznowili funkcjonowanie w nim nowicjatu. W 1966 roku pałac był remontowany. Obecnie w pałacu mieści się nadal klasztor i Wyższe Seminarium Duchowne księży salwatorianów -- filia Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
Budynek barokowy, wzniesiony na planie prostokąta, trzytraktowy, trzykondygnacjowy, nakryty dachem mansardowym z lukarnami. Elewacje dzielone są pilastrami spoczywającymi na wysokim cokole. We wnętrzu zachowała się barokowa, drewniana klatka schodowa i kominek pochodzące z 1. poł. XVIII w oraz kartusz w sali myśliwskiej z herbem Biberstein i herbem rodu Seherr-Thoss
Park z XIX w., który po stronie północnej ma duży staw z wyspą, gdzie rosną dwa dwustuletnie dęby.
W skład zespołu pałacowego należą:
–  pałac, z XVIII w., przebudowany w początku XX w. 
pałac „Nowy Zamek”, z 1913 r. 
garaż z bramą, z 1913 r.
stróżówka z bramą, z 1913 r. 
altana żeliwna, z 1905 r.
  dom ogrodnika, z 1910 r.
 zabytkowy park wokół pałacu

Więcej opisu na: polskiezabytki.pl

\
Umieszczone zdjęcia wykonano: czerwiec 2015
Ilość zdjęć: 175